„Săptămâna verde”-activități ziua 1

„Săptămâna verde”-activități ziua 1

           Programul „Săptămâna verde” are o durată de 5 zile consecutive lucrătoare în timpul anului şcolar şi se desfăşoară în baza unei planificări, la decizia fiecărei unităţi de învăţământ, conform prevederilor ordinului ministrului educaţiei privind structura anului şcolar, valabil în anul şcolar respectiv.

           În cadrul Programului „Săptămâna verde” se realizează activităţi educaţionale care contribuie la prevenirea schimbărilor climatice şi la protejarea mediului. Programul contribuie la dezvoltarea competenţelor elevilor de investigare inter- şi transdisciplinară a realităţii înconjurătoare şi la formarea unor comportamente responsabile faţă de mediul înconjurător, prin dezvoltarea capacităţii acestora.

 

 

 

Titlul activităţilor:-Creștem împreună!

                                       -DESIGN VESTIMENTAR ECO – Personaje din povești
Coordonatorii activităţilor: Prof. Cimbru Mihaela, Prof. Chihaia Ramona, Prof. Avasiloaie Anișoara, Prof. Onișoru Ștefan, Prof. Niță Ana Maria


SOS Natura
Clasele I-aIII-a
Coordonator, Înv.Tarcan Elena -Daniela


Titlul activităţii:SOS NATURA

Clasele  I-IV

Coordonatorii activităţii: prof. inv. primar Anechitei Loredana;prof. inv. primar Apopei Oana; prof. inv. primar Asoltanei Lica-Lenuța; prof. inv. primar Poiana Raluca;prof. inv. primar Gherasim Crina.


Coordonator activitate: prof. inv. primar Iftimie Laura


 

 

 

 

Director,

Prof. Grivolea Maria-Adina

Responsabil mediu, consilier educativ,

Înv. Tarcan Elena-Daniela