Politica de confidențialitate

      Școala Gimnazială Vânători respectă dreptul dumneavoastră la confidențialitate. Aceasta politică rezumă informațiile identificabile personal pe care le putem colecta prin intermediul website-ului si modul in care putem utiliza aceste date. Școala Gimnazială Vânători va culege numai informații pe care dumneavoastră le oferiți voluntar.

      Date cu caracter personal

     Datele cu caracter personal ce pot fi colectate sunt: numele, numărul de telefon sau adresa de email sau alte date cu caracter personal in măsura in care acestea sunt trimise de către vizitator prin intermediul formularului de contact din pagina de contact a site-ului www.scoalavanatoriiasi.ro

     Prin completarea si trimiterea formularelor puse la dispoziția vizitatorilor pe web-site, cu date personale, aceștia iși dau in mod expres si nemijlocit consimțământul asupra prelucrării acestor date in vederea realizării scopurilor/obiectivelor înscrise pe web-site in legătura cu respectivul formular. Școala Gimnazială Vânători va utiliza aceste informații pentru a răspunde cererii de informații a vizitatorilor sau in scopurile care sunt prezentate pe web-site. Pentru acest scop, aceste date pot fi utilizate pentru a contacta utilizatorii in scopurile pentru care aceștia le-au furnizat.

     Preluarea si prelucrarea anonima a datelor

     Puteți vizita acest site de web fără a ne comunica identitatea dumneavoastră. Vom culege informații generale, precum tipul de browser pe care il utilizați, fișierele pe care le solicitați si numele domeniului si tara din care solicitați informațiile. Aceste informații pot fi folosite in scopuri statistice; veți rămâne un utilizator anonim.

     Folosirea Cookie-urilor

     Cookie-ul este un fișier text de mici dimensiuni pe care un site il salvează in calculatorul sau dispozitivul dumneavoastră mobil atunci când il vizitați. Datorita cookie-urilor, site-ul retine, pe o perioada de timp, acțiunile si preferințele dumneavoastră (login, limba, dimensiunea caracterelor si alte preferințe de afișare). Astfel nu mai trebuie sa le reintroduceți ori de cate ori reveniți la site sau navigați de pe o pagina pe alta.

     Ce tipuri de cookie folosim?

     Esențial: Unele cookie-uri sunt esențiale pentru a putea experimenta funcționalitatea completă a site-ului nostru. Acestea ne permit să menținem sesiunile utilizatorilor și să prevenim orice amenințări la adresa securității. Nu colectează și nu stochează nicio informație personală. 

     Statistici: Aceste cookie-uri stochează informații precum numărul de vizitatori pe site-ul web, numărul de vizitatori unici, ce pagini ale site-ului web au fost vizitate, sursa vizitei etc. Aceste date ne ajută să înțelegem și să analizăm performanța site-ului web și unde are nevoie de îmbunătățiri.

     Marketing: Aceste cookie-uri sunt utilizate pentru a personaliza reclamele pe care vi le arătăm astfel încât să fie semnificative pentru dvs. Aceste cookie-uri ne ajută, de asemenea, să urmărim eficiența acestor campanii publicitare.
Informațiile stocate în aceste cookie-uri pot fi folosite și de furnizorii de anunțuri terți pentru a vă afișa anunțuri și pe alte site-uri web din browser.

     Funcțional: Acestea sunt cookie-urile care ajută anumite funcționalități neesențiale de pe site-ul nostru. Aceste funcționalități includ încorporarea de conținut precum videoclipuri sau partajarea conținutului site-ului web pe platformele de socializare.

     Preferințe: Aceste cookie-uri ne ajută să stocăm setările și preferințele de navigare, cum ar fi preferințele de limbă, astfel încât să aveți o experiență mai bună și eficientă la viitoarele vizite pe site.

     Acordul utilizatorului

     Prin folosirea oricăror mijloace automate de transmitere a informației (ex: formularul de contact “trimite” sau “sunt de acord” etc.), utilizatorului confirma ca a citit si a înțeles prezenta Politica de Confidențialitate si este de acord cu conținutul acesteia.

     Pentru orice nelămuriri, vă rugăm sa ne contactați cu ajutorul datelor de contact din pagina Contact a prezentului website.Puteți oricând să vă schimbați sau să vă retrageți consimțământul privind cookie-urile de pe site-ul nostru web.
Consimțământul dvs. se aplică următorului domeniu: scoalavanatoriiasi.ro